Röportajlar

Melek ”PinkAngeeel” Acar ile Röportaj Yaptık!

Ekleyen: Emirhan Demir

Merhaba tüm Extra Oyuncular ! Sizler için  Melek ”PinkAngeeel” Acar ile röportaj yaptık!

TAKIMIN FACEBOOK SAYFASI: Vital Force Female

Extra Oyuncu: Merhaba Melek öncelikle röportajıma katıldığın için çok teşekkür ederim. Takipçilerimiz seni tanıması için biraz kendinden bahseder misin ?

PinkAngeeel: Merhaba, adım Melek, İstanbul’da yaşıyorum, Fenerbahçeliyim. 19 yaşındayım. Annem ve Abimle birlikte yaşıyorum.

Extra Oyuncu: Çevrende ki kız arkadaşlarına da hiç oyun oynamayı önerdin mi ? yoksa çevrende ki kız arkadaşların zaten oyun oynuyor mu ?
PinkAngeeel: Çevremde cs oynayan kız arkadaşlarım var, onlarla birlikte cs 1.6 çok oynadım. Halada oyuna devam eden kız arkadaşlarım var ve birlikteyiz bir takım kurduk.

Extra Oyuncu: Oynadığın ilk ve en sevdiğin online oyun hangisi ?

PinkAngeeel: Counter-strike Global Offensive

melek acar

Extra Oyuncu: Türkiye de ki oyun sektörü hakkında ki düşüncelerini bizimle paylaşır mısınız ?

PinkAngeeel: Genellikle Türk oyun yapım sektöründe yapımcılar bencil. Amaçları insanlara oyunları sevdirmekten çok büyük sponsorlar ile anlaşıp maddi gelir sağlamak. Oyuncu kitlesi hakkında görüşlerim ise gerçekten Türkiye’de çok başarılı oyuncular var fakat biraz bencil bir oyuncu kitlesine sahibiz. Çoğu insan oyun oynayan kız görünce bir garipseyip küçümsüyor. Kendi profesyonel CS:GO Female takımımla mesela sürekli faceit girip antrenman yapıyoruz, karşıya bazen Türk erkekler geliyor ve ”easy win” diyorlar yenince birçok kişi küfür etmeye başlıyor. Her neyse ben takımım ile büyük şeyler başarabileceğimize inanıyorum. Belki çoğu insanın düşünceleri değişir, erkeklerden yana kızların da oyun becerisinin olduğuna inanırlar.

Extra Oyuncu: Stream olmak mı? yoksa YouTuber olmak mı? Sence hangisi ?

PinkAngeeel: Eğlenceli olduğun için benim fikrim Stream.
Extra Oyuncu: Ailen oyun oynamana karşı mı ?

PinkAngeeel: Abim oyuncu zaten ve benimde oyunda iyi olacağımı bildiği için çok fazla karışmıyor, annem bazen sinir oluyor ama oda problem yapmıyor.

Extra Oyuncu: Bayan olarak ilk oyun oynamaya ve birçok sosyal etkinliğe katılmaya karar verdiğinde sana destek olanlar oldu mu?

PinkAngeeel: Türkiye de bayan takımı bulduysan bi mücevher gibi korumalısın destek çıkmalısın diye düşünüyorum, fakat böyle bir şey görmedim. Erkek arkadaşım şuan bizim için elinden geleni yapmaya çalışıyor elbette fakat onun kendi takımı da olduğu için bize çok yardımcı olamıyor.

melek acar

Extra Oyuncu: Oyun oynamaya başladığında hayatında ne gibi değişiklikler oldu ?

PinkAngeeel: Ben çok gezmeyi çok severim ama bir oyuna bağımlı kalmayı da sevmem. O yüzden arkadaş çevreni dostlarını unutmamalısın, ben şuan çok gezip tozamıyorum bu benim için iyi oldu aslında evde olmak en iyisi diyorum bazen. Oyun benim bütün sinir sistemimi alıyor rahatlıyorum.

Extra Oyuncu: Xantares adıyla can turnuvalara gittiğinde yanında gidiyor musun ? ve ona ne gibi destek oluyorsun ?

PinkAngeeel: Ben sürekli turnuvalarına gidiyorum, zaten o beni hep yanında istiyor. Ben ona ve takım arkadaşlarına güvendiğimi söylüyorum aralar oluyor o aralarda yanlarına gidip onları güldürmeye çalışıyorum ve sürekli herkesin onların tarafında olduğunu ve yenmeleri gerektiklerini her fırsatta söylemeye çalışıyorum.
Extra Oyuncu: Sizin şuanda oynamakta olduğunuz bir e-sport takımı var mı ?

PinkAngeeel: Şuan ben erkek arkadaşımın da desteği ile bi kız takımı kurdum, sponsor bulana kadar “Vital Force Female” e-Sport takımı olarak oynayacağız.

melek acar

Extra Oyuncu: Space Soldiers takımının gelişimini biraz bizlere yorumlar mısınız ?

PinkAngeeel: Dışardan göründüğü gibi bi “space soldiers” takımı değil onlar, inanın çok çalışıyorlar her gün her saat sürekli bir şeyler yapmak için çabalıyorlar, şuan size göre biraz egoist biraz havalı görünen kişiler aslında çok cana yakın insanlar fakat bu oyun camiasında herkes birbirinin ayağını kaydırmaya çalıştığı için oyuncu olan insanlarla çok muhabbet kurmak istemiyorlar. Zaten oyuncu eksikliği var onun için biraz yoğun çalışıyorlar ve kendilerine güvenleri tam bende onlara güveniyorum gayet iyi yerlere varacaklarını umut ediyorum.

Extra Oyuncu: Sayın Melek Hanım, röportajımıza katıldığın için sana gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Okurlarımız ve Extra Oyuncu için söylemek istediğin bir şey var mı ?

PinkAngeeel: Öncelikle bana bu fırsatı sunduğunuz için ben teşekkür ederim. Oyunla gerçek hayatı birbirine karıştırmamak dileği ile…

Yazar Hakkında

Emirhan Demir

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com