Röportajlar

MuratAbiGF (Murat Engin Ekin) ile Röportaj

Ekleyen: Emre Kendirci

Youtube kullanıcılarının gönlünde taht kurmuş, gönüllerin fedaisi Murat Engin Ekin ile 2014 Yılında yaptığımız bir röportaj. Röportaj, o zaman ki haliyle harfi harfine aynı, bu nedenle yazım hataları yok değil… Ayrıca sitemizdeki binlerce içerik, oluşan sunucu hatalardan ötürü ne yazık ki silindi, bu nedenle bu özel röportajı tekrar ekleme gereği duyduk.

İyi okurlar.

Merhaba Murat Bey. Diğer adınız ile MuratAbiGF. Bizlere kendinizden bahseder misiniz?

Bahsedeyim gözüm. Antalya’ da yaşıyorum. Yaklaşık 1 yıldır Youtube’ da video işleriyle uğraşıyorum. Yaptığım angutluklar yüzünden 3 kanal değiştirmek zorunda kaldım. Şuan 65 video falan var yeni kanalda. Bundan öncekilerle toplarsak 200′ ü bulur. Esmerim 1.95 boylarında çakı gibi adamım taliplerime açığım. Şaka lan öküz gibi adamım sakalları kesmeye üşeniyom  Fukarayım olum makina alan yok, jiletle zor oluyo

bir de Dünya Klavye Yarışması’nda 17. oldum o da var  Çok büyük skor demi? Hiç katılmasam daha iyiydi

Bende sizin kanalınızı takip ediyorum ve videoalrınız çok eğlenceli.Böyle eğlenceli videolar çekmenizin sırrı nedir ?

Valla onu size sormak lazım diğer kanalları da izleyen kişiler olarak. Benim tek bildiğim farklı olduğum, sadece küfür etmek değil farklılık. O ayrımı yapmak size kalmış.

murat-abi-gf

Youtube’de sizi sevenleriniz çok.Peki youtube hayatınıza nasıl başladınız ?

2-3 yıl önce, AgunZagun Videoyun falan hiç yokken ben belki izlenir diye Wolfteam’ e iğrenç, leş gibi taktik videoları çektim. Laf etmeyin, daha Battlefield 3 çıkmamıştı  Hem çocuktuk  Neyse, bu videolar izlendi baya 500.000 falan. O zaman için büyük rakamlar bunlar  Bi süre sonra sıkılıp bıraktım. Geçen yaz Ağustos’ da başladım tekrar. Yine iğrenç videolar çekiyodum. Zıkkım Tadında Videolar’ a başlayana kadar, yani Aralık ayına akdar da bok gibi videolar çekmeye devam ettim.

Ondan sonra bi açılma geldi, daha güzel çekmeye başladım belli ki çünkü abone artışı 2-3 katına çıktı. En son o kanalı bırakıp MuratAbiGF’ ye geçtim ki MuratAbiGF benim kullanıcı adım olmasına rağmen herkes kanalın adını MuratAbiGF sanmaya başladı. Gılgamış destanı gibi cümle kurdum. Zıkkım Tadında Videolar benim kanalın adı, o farkı bi ayırt etse millet güzel olacak. Bu kanalda bi ara dümdüz günde 70 abone hızıyla giderken birden bi patlama oldu. Önce 100, sonra 150, sonra 250.

Yaklaşık 2-3 hafta da 400-500 abone geldi her gün. Şuan 300′e düştü. Youtube partneri olduğum için galiba, “Önerilen Kanallar” a çıkmışım. Daha bi nimetini göremedik ama, beceremedim partnerlik işini

Youtube’den önce başka yerlerde görev yaptınızmı ?

Joygame’de daha önce Wolfteam forumunda moderatördüm. Sonra siyasi olaylar yüzünden ayrıldım. Benim imzamda Tayyibi eleştiren bi söz vardı. Kaldırmamı istediler. Ben de kaldırmadım. Onlar kaldırdı panele girip. Tekrar ekledim ve ayrıldım kadrodan. Zaten sıkılmıştım. Daha sonra sıkılıp kendi hesabımı banlatana kadar imzayı değiştirmedi yetkili arkadaş. O da benim gibi düşünüyodu ama mesleği daha önemli tabi.

muratabigf-roportaji

Son zamanlarda fanlarınız ve hayranlarınız bir hayli arttı. Duygularınızı alabilir miyiz ?

Bi yandan iyi bi yandan kötü. Kanal iyi güzel yükseliyo, kötü değil bu iyi bişey. Ama eskisi gibi hayranlarla ilgilenemiyorum. Önceden canlı yayın açardım 50-100 kişi gelirdi. Hepsiyle muhabbet ederdik, sorularını falan rahat cevaplayabilirdim. Şimdi sabah 04:00 gibi açtım  200 kişi geldi. Sevmem ben öyle çok kişi. Sohbet ekranını yavaş moda alıyoruz 100 saniyede sadece 1 mesaj atabiliyolar ona rağmen okuyamadan geçiyo yazılar. En boş zamanda bile bu kadar adam geldi hiç konuşamadık çocuklarla.

Gündüz açsam ne yaparız bilmiyorum. Ayrıca Steam hesabımda da arkadaş listem doldu, üstüne bi de her gün onlarca kişi ekliyo. Daha Skype hesabımı hiç bi yerde paylaşmadım ama ona rağmen günde en az 20 kişi ekliyo. Hepsi de arıyo arkadaş ne yüzsüz adamlar. Özel hayatımız var uzak durun, rahat bırakın. Hayır adamı açıyorum susuyo. Konuşsana evladım? Konuşsana oğlum neden susuyosun değişik? Bazısı ay açtı ay deyip kapatıyo. Ne cins insanlar var.

Neden eski ‘’zıkkımtadında’’ kanalını bıraktınız ve MuratabiGF kanalını kurmaya karar verdiniz ?

Telif hakkından ceza yemiştim eski kanalda.

Left4dead2 videosunda gördüğümüz ‘’ELİF’’hanımı sonraki videolarda görecek miyiz ?

Göreceksiniz göreceksiniz, kafanıza takmayın onu. Haftada en az 1 kere göreceksiniz aksilik çıkmazsa arada

Kullandığınız Ana resiminiz bir hacıya benzeyen birisi var.O resmin anlamı varmı ? varsa nedir ?

Hiç bi anlamı yok. Bi arkadaş benim sayfaya kapak ve profil fotoğrafı tasarlamıştı. Profile de bu adamı koymuş. Altına Murat Abi yazmış. Ben de beğendim, maskotum oldu. Güzel de oldu, uyuyor her yere gavat. Özellikle araştırıp seçmedim yani.

muratabigf_wallpaper_by_tussor-d6c8efg

Severek video çektiğiniz oyunlar var mı?

Sevmediğim oyunlara çekmiyorum zaten video. Unutmayın olum, farklı bu kanal. Müşteri memnuniyeti değil Murat Abi’ nin memnuniyeti önemli  1926 İtalya’ sı yaşanıyo bu kanalda, Nazi Almanya’ sı yaşanıyo

Kendinize ait Forum sitesi veya resmi web sitesi açmayı düşünüyor musunuz ?

Bi ara düşündüm de sonradan vazgeçtim. Hiç uğraşılacak iş değil cidden, değmez.

Röportajımıza katıldığınız için teşekkürler.Son olarak bizlere ve Hayranlarınıza söyleyecek bir şeyiniz var mı ?

Ben 3-5 ay önce sizin sayfadan çekilişe katılmıştım kazanamadım, o içime oturdu biliyon mu? Satıcaktım oyunu ne güzel, parasını da yicektim. Siz kesin arkadaşınıza vermişsinizdir inanmıyom. Hayatımda 1 tane çekiliş kazanamadım :d

2014 Yılında röportaj teklifimizi kabul eden Murat abimize tekrardan teşekkür ederiz, bir sonraki röportajımızda görüşmek üzere !

Yazar Hakkında

Emre Kendirci

Binlerce içerik ürettim ama şu biyografik bilgiyi bir türlü istediğim gibi yazamadım. Kendimi kısaca anlatmam gerekirse, bir çok medya kuruluşunda yer almış ve içerik üretmeyi kendine amaç edinmiş bir editörüm. Tabii bunun yanında bilişim ve grafik tasarım ile de ilgilendiğim söylenebilir...

1 Yorum

  • O zamandan bu yana samimiyetini kendini bozmayan nacizade insanlardan biri zor bulunur 🙂

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com