MMO Oyun Haberleri

Riot Games, LoL Benzeri Oyunlara Dava Açıyor !

Ekleyen: Emre Kendirci

League of Legends ile bir hayli popüler olan MOBA tarzı oyunların mobil versiyonlarının arttığını ve neredeyse bu tüm oyunların League of Legends’e benzediği oyuncular biliyor ve oyuncuların bir çoğu, Riot’un ne zaman bu işe el atacağını sorup duruyordu.

Ve işte beklenen an geldi ! Riot Games, League of Legends benzeri bütün oyun yapımcı firmalarının Magic Rush: Heroes, Mobile Legends: 5v5 MOBA ve Mobile Legends: Bang bang gibi bütün oyunlaera Riot, davayı açtı ! 

Geçtiğimiz hafta Riot Games’in açtığı davada Moontown Games’in üç mobil oyununda League of Legends patentlerine aykırı davrandığını belirtti. Adları Magic Rush: Heroes, Mobile Legends: 5v5 MOBA ve Mobile Legends: Bang Bang olan bu oyunlarda Riot’a göre League of Legends’ta bulunan karakterler, harita tasarımı ve yaratık tasarımları alındı. Ki zaten bir çoğumuz oyunların logosundan, logosundaki yazı tipine kadar hepsinin LoL’den alıntı olduğunu biliyorduk.

Mobile Legends: 5v5 MOBA Google Playstore’dan Kaldırılmıştı.

Riot’un Google’a şikayeti üzerine, büyük gelir elde eden ve e-spor alanında Türkiye dahil bir çok ülke de e-spor turnuvaları düzenleyerek paralar dağıtan Mobile Legends, Playstore’dan kaldırıldı. Ardından aynı firma, Mobile Legends: Bang Bang’ı çıkartmasıyla Riot bu sefer dava açmaya karar verdi.

 

Yazar Hakkında

Emre Kendirci

Binlerce içerik ürettim ama şu biyografik bilgiyi bir türlü istediğim gibi yazamadım. Kendimi kısaca anlatmam gerekirse, bir çok medya kuruluşunda yer almış ve içerik üretmeyi kendine amaç edinmiş bir editörüm. Tabii bunun yanında bilişim ve grafik tasarım ile de ilgilendiğim söylenebilir...

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com